środa, 29 stycznia 2014

dwoimy się i troimy. . .

Witajcie!


Dziś wpis zgodnie z prośbą o rozdwojonych końcówkach.
To problem wielu kobiet i nie tylko,więc dziś powiem Wam jakie są przyczyny tego zjawiska i jak je niwelować.
  
Przede wszystkim z czego się to bierze??
Rozdwojenie końcówek spowodowane jest złą pielęgnacją włosa,bądź jej brakiem.
Normalnie u zdrowych włosów, łuski włosowe są pozamykane ,co sprawia,że są one gładkie i lśniące.
Każde zaniedbanie i ingerencja mają wpływ na pogorszenie tego stanu. Czynników jest sporo np.: suszarka,farbowania i rozjaśniania,przesuszająca odżywka,metalowa szczotka,tarcie włosów ręcznikiem. Wszystko to sprawia,że włos staje się łamliwy.
Wszystkie te czynniki wpływają na to,że łuska włosa się rozchyla,a skutkiem tego jest ulotnienie się wilgoci z ich wnętrza i plątanie się włosów.
I niestety nawet najładniejsze fryzury i najefektowniejsze cięcia nic tu nie dadzą,włosy wyglądają na zaniedbane.

Niestety producenci produktów do włosów zapewniają Nas o skuteczności Swoich produktów na ta dolegliwość,co jest bzdurą. Łuski włosa nie można skleić.
Aczkolwiek nie możemy z tego powodu zaniedbywać problemu i go zbywać,ponieważ skutki będą postępować.

Jeśli widzisz,że stan włosa jest nie ciekawy, udaj się do fryzjera (najlepiej sprawdzonego),który oceni jaka ilość włosa trzeba obciąć.
Nie obcinaj włosów sama w domu!!! Każdy ruch nożyczek i kąt cięcia wpływa na kształt fryzury i późniejsze jej układanie.

Aby po podcięciu włosy wyglądały dobrze musicie pamiętać o dobrej diecie,piciu wody (włosy też się odwadniają),stosowaniu masek i odżywek nawilżających.
Koniecznie przyjrzyjcie się Swoim szczotkom/grzebieniom.
Odpowiedni grzebień do rozczesywania to taki,który jest drewniany i ma szeroko rozstawione ząbki. Przydałaby się też szczotka z włosa naturalnego,a nie ta z metalowymi "włoskami". Ogranicz do minimum korzystanie ze sprzętów do włosów typu: suszarka,lokówka czy prostownica.
Jeśli zauważasz,że stan włosa po jakimś czasie wraca do tego z przed cięcia, czas pomyśleć o odżywce bądź olejku do stosowania po myciu. Nawet na suche włosy w formie zewnętrznej ochrony.

Co mogę polecić na tego typu problem??
Hmm. . . podam Wam tylko to co mam sprawdzone,a o doborze do Swoich włosów odpowiednio,musicie zadecydować same. Ewentualnie zapraszam do kontaktu prywatnego gdzie indywidualnie pomogę w tej dziedzinie, po odpowiednim wywiadzie.
A więc tak: 
Serum na końcówki lub olejek arganowy z firmy Avon, płynna Keratyna, olejki z awokado/kokosa (do nabycia w drogeriach,po podgrzaniu nakładamy na końce,stosujemy jak maski), olej rycynowy (na 20 min przed myciem włosów smarujemy olejem), serum wzmacniające z firmy Biowax.

jeśli macie jeszcze jakieś pytania,zapraszam do zakładki "Kontakt",tam znajdziecie możliwości kontaktu ze mną.

Pozdrawiam z Bytomia,gdzie dziś tylko -7 stopni :P
Iv.Zdjęcia zasięgnięte z: 
- http://www.fryzury.biz.pl/problem-rozdwojonych-koncowek-jak-sobie-z-nimi-radzic/