środa, 9 kwietnia 2014

Mieć długie,piękne włosy . . . natychmiast!

Hej kochane!


Ostatnio były metamorfozy,czyli coś do oglądania,dziś coś do poczytania.
Tak sobie pomyślałam,że napiszę Wam dzisiaj słów kilka o przedłużaniu włosów.
Temat ten w dalszym ciągu jest na topie,kobiety chcą mieć długie włosy z dnia na dzień,więc porozmawiajmy o tym.
* zdjęcie zaczerpnięte z: 
http://fryzjerstwo53.blogujaca.pl/2014/02/25/przedluzanie-i-zageszczanie-wlosow/Zacznijmy może od tego,że wymienię Wam kilka najpopularniejszych na rynku metod przedłużania włosów:


- Clip on/off

Są to pasma  włosów na klipsie,które przypina się do naturalnym włosów.
Zaleta jest taka,że można je ściągać i zakładać zmieniając tym wizerunek,a koszta są przystępne i można zrobić to samemu przy wprawie.Minusem jest niestety to,że nie nadają się dla osób,które uprawiają dużo sportu,gdyż klipsy mogą się zsuwać,np.podczas biegu czy skokach. Cena ok 200 zł w górę.*źródło: http://archiwum.allegro.pl/oferta/dopinki-clip-in-naturalne-wlosy-zestaw-58cm-i2992593176.html- Keratynowa metoda

Ta metoda nadaje się do włosów delikatnych,gdyż oplata się włos naturalny tym doczepianym i zgrzewa w niskiej temperaturze zgrzewarką.
Minusy? włosy takie potrzebują bardzo dużo pielęgnacji.Ale zaletą na pewno jest to,że doczepiamy pasemka o grubości jakiej chcemy,więc je zagęszczamy też dość mocno.
Cena od 450 zł wzwyż.*źródło: http://www.strefa.co.uk/advert/PRZEDLUZANIE-WLOSOW-METODA-KERATYNOWA-/4358


- Mikroringi

Chyba najpopularniejsza z metod. Polega na zaciskaniu w specjalnym krążku włosów naturalnych z doczepianymi. Grubość ringa musi być odpowiednio dobrana do pasm włosów. Zaletą jest dość krótki czas zakładania i niski koszt,ale jej wadą jest niszczenie włosów naturalnych przez ciężar pierścieni oraz korekty,które trzeba wykonywać by przesunąć pasemka wyżej po odrośnięciu włosów. Cena od 500 zł.
* źródło: http://fashion-look.cba.pl/?p=560


- Tulejki Termokurczliwe

Metoda podobna do ringów lecz jak dla mnie lepsza. Włosy naturalne przekłada się w tylejce w włosem doczepionym specjalnym szydełkiem (jak przy ringach) i zgrzewa.
Niestety jest to pracochłonna metoda i nie można jej po jakimś czasie poprawić,trzeba ściągnąć tulejki i przeprowadzić całą zabawę kolejny raz. Fajne jest to,że łącza są mało widoczne i trwałe. Cena powyżej 500 zł w górę.*źródło: https://www.google.pl/url?sa=i&rct=j&q=&esrc=s&source=images&cd=&docid=8MABMZKN-dmbpM&tbnid=phPqIX5J7v7dhM:&ved=0CAEQjxw&url=http%3A%2F%2Flongerhair.bloog.pl%2Fid%2C338776550%2Ctitle%2CMetody-przedluzania-wlosow-Shrinkies-tulejki-termokurczliwe%2Cindex.html&ei=XwRFU5LMOO_60gXbxICoDA&psig=AFQjCNGvzD1FdncNlUHXkeBFuOpCBHb1iA&ust=1397118425021692
- Racoon

To przedłużanie włosów za pomocą specjalnego kleju w aplikatorze,który nakłada się ma włos doczepiany i skleja z włosem naturalnym. Za pomocą specjalnej gumki formuje się łączenie,które jest prawie niewidoczne przez neutralny kolor. Włosy jednak trzeba pielęgnować odpowiednimi do tego kosmetykami. Cena od 500 zł w górę.
*źródło: http://przedluzaniewlosowpoznan.pl.tl/Metody-przed&%23322%3Bu&%23380%3Bania-w&%23322%3Bos%F3w.htm
- Taśmy

Tzw. metoda kanapkowa. Za pomocą specjalnych dwustronnych taśm przyklejamy włosy doczepiane do naturalnych. Mało widoczna metoda i do ściągnięcia tylko w salonie za pomocą specjalnego płynu. Cena od 500 zł. wzwyż.
*źródło: \http://przedluzaniewlosowpoznan.pl.tl/Metody-przed&%23322%3Bu&%23380%3Bania-w&%23322%3Bos%F3w.htm\


Cena korekt każdego z tych zabiegów to ok 200 zł i więcej.


* Ceny te są przykładowe i uzależnione od wielu czynników oraz salonu,który wykonuje usługę.


Kochane zadajmy sobie jednak pytanie czy warto??

Wiadomo,że często kobiety zapuszczają włosy bez skutku. Albo się szybko nudzą,albo nie dają sobie rady z długością przejściową,czy też nie widzą tego,że włosy urosły i nie chce się dłużej czekać. Która z Nas tego nie doświadczyła?? Nawet Ja,choć raczej jestem zwolennikiem krótkich włosów.
A zazwyczaj jest tak,że jak zapuszczamy włosy to na złość nie rosną (tak Nam się wydaje tylko) !
Dzięki nowoczesnym technikom włosy można z krótkich przedłużyć już teraz na takie do pasa i to w kilka godzin.
Jedyne przeciwwskazania do zabiegu to choroby skóry głowy,takie jak łuszczyca lub osoby ze skłonnością do alergii.

Pamiętać trzeba również,że po takim zabiegu musimy zaopatrzyć się w odpowiednią (specjalną) szczotkę do włosów oraz kosmetyki. Kolejny wydatek.
Weźmy również pod uwagę,że włosy przedłużone powinniśmy jednak farbować u fryzjera,aby zniszczyć ich i nie pozbawić blasku.No i oczywiście nie ściągamy włosów doczepionych sami- możecie uszkodzić bardzo Swoje włosy!
Warto też wiedzieć,że przy przedłużonych włosach powinno się w nocy spać ze związanymi włosami na karku w kucyk. Unikamy w ten sposób ich plątania i matowienia się.Osoby mające cienkie włosy muszą rozważnie nosić uczesania (lekko podtapirowane włosy,żadnych wysokich fryzur),gdyż u takich osób łączenia są bardziej widoczne.

Osoby decydujące się na taki zabieg powinny bardzo dobrze się zastanowić przed podjęciem decyzji ostatecznej. No i chyba mówić nie trzeba,że nie można tego robić w pierwszym lepszym,tańszym salonie! Jest to poważna decyzja i oddajmy się w sprawdzone,polecone ręce profesjonalistów!!


Ja osobiście miałam raz przedłużone włosy z tyłu głowy na ringach i powiem szczerze,że żałowałam tego bardzo. Podczas mycia ringi się osuwały,każde pociągnięcie włosów ciągnęło również Moje włosy i uszkadzało je. Ring jest metalowy z dodatkiem miedzi i cynku co powoduje też alergię. Noszenie na głowie tylu łączeń wymaga nie lada wprawy i przyzwyczajenia.

Do zagęszczenia włosów zdecydowanie polecam metodę Clip on/off. Tak jak pisałam,przy odrobinie wprawy można zakładać je samemu,ściągać nawet i codziennie bądź odświętnie zagęścić włosy do fryzury okolicznościowej.

A Wy co myślicie??

Która z Was już się kiedyś skusiła na którąś z metod i jakie były efekty??
Pochwalcie się koniecznie.


Pozdrawiam ciepło,Iv :)